іСТОРІЯ РОЗВИТКУ ТА РОБОТИ ГОКС

Провівши анкетування серед жителів  найперша серед сiльських рад громадська організація «Калмиківське сяйво» (далі  ГОКС)  була утворена в вереснi 2008 року на територiї Калмикiвської сiльської ради. Очолила Громадську органiзацiю Красникова Олександра Іванівна, яка на той час була завiдуючею Калмикiвським фельдшерським пунктом, і нiколи не була байдужою до проблем села. З 2018 року  ГОКС очолила  Гайдук Тетяна Іванівна.

Громада була в числi пiлотних громад району, якi спiвпрацюють з проектом ПРООН /ЕС „Мiсцевий розвиток, орiєнтований на громаду”  та сільською радою. Громадська органiзацiя мала намiр реалiзувати проект „ Ремонт вуличного освiтлення с.Калмикiвка i тому й назвали „Калмикiвське сяйво” . Але на жаль тоді через складнiсть формування бюджету ми не змогли знайти кошти на спiвфiнансування проекту.Та це не зупинило громаду. Небайдужих людей в нашому селi чимало i вони зрозумiли, що лише об”єднавшись та згуртувавшись навколо проблем можна їх подолати спiльними зусиллями.  Активiсти громади вiдвiдували всi семiнари — тренiнги, що проводились в рамках проекту ПРООН / ЄС „Мiсцевий розвиток, орiєнтований на громаду”, завдяки чому вони навчились взаємодiї мiж собою , спiвпрацi з органами влади та бiзнесу, а також роботi з технiчними та фiнансовими документами. В процесi сумiсного планування громада склала свiй план розвитку , який було схвалено сесiсю сiльськоi ради та визначились з прiоритетними напрямками.

Громадська організація “ Калмиківське сяйво” набула позитивний досвід у справі залучення членів громади до безпосередньої участі в підвищенні якості життя мешканців села реалізувавши при співфінансуванні ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-1” проект  “Енергозберігаючі заходи в фельдшерському пункті села Калмиківка”. Завдяки реалізації проекту члени громади отримали покращені умови отримання медичних послуг: споруду фельдшерського пункту прикрашають нові, зручні , шумозахисні пластикові вікна, сучасні двері з енергозберігаючих матеріалів , коридор облаштовано пластиковими панелями , сучасним лінолеумом , частково оштукатурено фасад споруди шпаклівкою типу “ Ветоніт” під “ короїда”.

Громадська організація “ Калмиківське сяйво” в 2015- 2016 році реалізувала проекти , спрямовані на соціально- економічний розвиток громади , а саме:

1.Енергозберігаючі заходи в фельдшерському пункті -капітальний ремонт  покрівлі будівлі за адресою с.Калмиківка вул.Аграрна, 25.

2.Заміна огорожі на кладовищі с.Калмиківка ( разом з активiстами  громади огорожа встановлена , закріплена та відповідно до заходів  з благоустрою сел сільської ради  передбачено в бюджеті сільської ради кошти  для утримання огорожі в належному стані).

3. Ремонт покрівлі  будівлі по вулиці Аграрній , 25 з утепленням. Завдяки втіленню проекту зменшаться витрати на енергоносії  до 25% ,  будівля  тепер  більш  теплозберігаюча,  має  більш привабливий і красивий естетичний вигляд.

За 2017 – 2018 роки за кошти місцевого бюджету Калмиківської сільської ради  реалізовано та завершено заплановані проекти:

1. Енергозберігаючі заходи в Калмиківській ЗОШ І-ІІІ ст. (заміна вікон і  дверей на металопластикові).

2.Облаштування дитячого майданчика.

3.Облаштування    водопроводу і каналізації в Калмиківській  сільській лікарськійї амбулаторії загальної практики-сімейної медицини .

4.Облаштування вуличного освітлення .

Громадська організація не планує зупинятися на досягнутому .У перспективі  продовження співпраці з Проектом ПРООН „Місцевий розвиток орієнтований на громаду” та пошук донорських організацій для залучення інвестицій.

Громадська організація вдячна голові Старобільської РДА Гаркавому Анатолію Івановичу , заступнику голови РДА Григоренко Олені Олексіївні , начальнику управління економіки Старобільської РДА Кулачко Тетяні Борисівні, голові Старобільської районної ради Кулачко Миколі Олександровичу , Калмиківській сільській  раді, координаторам Проекту Анні Боровій, Дмитру  Курочкі та Євгенії Гулаковій за надання підтримки в реалізації проекту мрій – так ми називаємо наш проект. Головне досягнення роботи Громадської організації – придбання досвіду та активності, які пробудили свідомість громади , навчили вести документацію  і готові  працювати над іншими соціальними проектами.